Himmerlandssti løbet 2019
Himmerlandssti løbet 2019:
HIMMERLANDSSTI LØBET 2019 blev afholdt søndag d. 6 januar.

Resultater kan ses nedenfor:
6,3 KM. Kvinder                     
 
Placering: Løbenummer: Navn: Tid:  
1 393 Lucy Andersen 30:38:00  
2 374 Pia Riber Iversen 31:41:00  
3 351 Anette Dalbram 34:17:00  
4 356 Charlotte Gyldendal Eichmeier 35:21:00  
5 353 Bente Guldbaek 37:31:00  
6 350 Alice Guldborg 38:13:00  
7 366 Kirsten Bjørnager 40:04:00  
8 361 Hanne Kristensen 40:05:00  
9 379 Tina Mårtensson  40:06:00  
10 341 Dorthe Bech Christensen  40:16:00  
11 360 Gitte Skals 40:49:00  
12 371 Malene Kuhr Skals 40:50:00  
13 375 Signe Skriver 41:22:00  
14 362 Helle Skødt Kristiansen 41:24:00  
15 342 Jette Kristensen 41:25:00  
16 376 Sonja Larsen 41:26:00  
17 370 Maibritt  41:58:00  
18 352 Anni Holmgaard 42:29:00  
19 367 Lene Bundgaard 42:30:00  
20 363 Helle Stensvig Madsen 43:09:00  
21 373 Pia Kurdahl 43:11:00  
22 399 Lone Christensen 44:33:00  
23 396 Stence Svendsen 47:05:00  
24 394 Else Andersen 47:07:00  
25 368 Lene Jensen 47:11:00  
26 358 Ellen Kjær 47:11:00  
27 364 Inger Taylor 50:29:00  
28 381 Jette kjelnæs jensen 52:25:00  
29 380 Britta bliksted  52:27:00  
30 354 Birte madsen 54:16:00  
31 347 Mona Lise Andersen 01:13:59:00  
32 345 Kirsten Bech 01:14:12:00  
33 369 Lone Christiansen 01:17:23:00  
34 401 Gitte Lundal 01:17:24:00  
35 377 Sonja Rasmussen 01:17:27:00  
36 343 Jytte Marie Larsen Not registrated on finishline  
37 340 Anni Mouritsen Not registrated on finishline  
38 346 Kirsten Bjørnager Not registrated on finishline  
39 348 Pernille Lind Not registrated on finishline  
40 355 Cecilie Nielsen Not registrated on finishline  
41 359 Gitte bøje Sørensen  Not registrated on finishline  
 
6,3 KM. Mænd  
 
Placering: Løbenummer: Navn: Tid:  
1 365 jacob møller-iversen 27:11:00  
2 391 Preben Tougaard 27:34:00  
3 395 Christian Andersen 33:31:00  
4 397 Finn Andersen 33:32:00  
5 372 Morten Korsgaard Pedersen  35:14:00  
6 402 Bjarne Nielsen 35:37:00  
7 392 Jonas Høgh 37:13:00  
8 357 Egon Kragelund 40:00:00  
9 344 Kent Kristensen  41:34:00  
10 406 Søren Madsen 43:02:00  
11 398 Thomas Neve 44:34:00  
12 407 Jan Sørensen 46:12:00  
13 378 Søren Mortensen  47:58:00  
14 349 Simon Aasted Kjølhede Not registrated on finishline  
 
12 KM. Kvinder  
 
Placering: Løbenummer: Navn: Tid:  
1 319 Grete Roed 01:02:04  
2 314 Bente  Skov Jørgensen 01:02:09  
3 335 Sanne Skødt 01:03:04  
4 334 Sanne Johansen 01:04:15  
5 310 Anni Østergaard Bleicken 01:05:03  
6 332 Pia Mejdahl Brink 01:07:49  
7 316 Dorthe Birkedahl Jørgensen 01:08:26  
8 337 Susanne Jørgensen 01:08:27  
9 329 Mona Pedersen 01:13:09  
10 403 Anne Glerup 01:13:28  
11 323 Julie Faurholt Hagel 01:16:14  
12 328 Mona Duch 01:19:10  
13 321 Joan Damsgaard 01:19:12  
14 338 Winnie T. Dahl 01:20:37  
15 315 Britta Holst 01:20:39  
16 322 Joanna Sawicka 01:23:36  
17 339 Zsuzsanna Takacs Szabo 01:23:39  
18 318 Gitte Kamuk Mortensgaard 01:24:47  
19 324 Julie Skytte Jensen 01:24:47  
20 313 Anne Jensen Not registrated on finishline  
21 331 Pia Hannesbo Not registrated on finishline  
 
12 KM. Mænd  
 
Placering: Løbenummer: Navn: Tid:  
1 336 Stig Brøndum 47:53:00  
2 408 Kenneth Jul 51:30:00  
3 390 Michael Rask 55:11:00  
4 312 Thomas Sørensen 55:17:00  
5 320 Henrik Høgh 57:13:00  
6 389 Jesper Andersen 59:14:00  
7 400 Lars Christensen 59:15:00  
8 405 Henrik Albertsen 01:01:07:00  
9 325 Kenneth Dexter 01:01:41:00  
10 330 Ole Johansen 01:04:47:00  
11 311 Svend Åge Bech 01:07:55:00  
12 404 Claus Glerup 01:07:56:00  
13 317 Eddie Larsen 01:11:01:00  
14 326 Knud Skødt Kristiansen 01:11:40:00  
15 327 Mogens Kristensen 01:16:15:00  
16 333 Poul Pedersen 01:18:09:00  
 
1/2 marathon Kvinder  
 
Placering: Løbenummer: Navn: Tid:  
1 268 Karen Holm 01:50:22  
2 309 Vibeke Kandborg Sørensen 01:50:23  
3 248 Helene Folke Pedersen 01:53:44  
4 162 Charlotte Larsen 01:54:31  
5 304 Karina fruergaard 01:56:02  
6 280 Pernille Cupido 01:56:07  
7 277 Mette Nielsen 01:57:38  
8 275 Lene juncher 02:01:53  
9 387 Christina Ambrosius 02:01:54  
10 276 Lotte Mortensen 02:03:13  
11 297 Winnie Hedegaard 02:03:16  
12 308 Solvejg Pedersen 02:05:04  
13 237 Dorthe  Handberg Svendsen 02:09:03  
14 238 Dorthe Holmstrøm 02:09:04  
15 302 B. Rasmussen 02:22:46  
16 245 Gitte Brønlund Not registrated on finishline  
17 257 Inga Franck Not registrated on finishline  
18 259 Jannie Nygaard Not registrated on finishline  
 
1/2 marathon Mænd  
 
Placering: Løbenummer: Navn: Tid:  
1 288 Sune Andersen 01:15:39  
2 388 Hans Mygind 01:23:05  
3 239 Egon Thesbjerg 01:23:41  
4 295 Torben Jørgensen  01:24:46  
5 269 Kasper Nissen 01:24:49    
6 291 Thomas Jørgensen 01:24:31    
7 293 Torben Halkjær 01:24:50  
8 303 Heine Kærsgaard Laursen 01:26:04  
9 290 Søren Mølgaard 01:28:17  
10 283 Rasmus Gammelholm Pedersen 01:28:34  
11 385 Jens Hinnerup 01:31:35  
12 386 Kim Jeppesen 01:31:41  
13 130 Benny Guldberg 01:34:49  
14 306 Lars Lorenzen 01:36:17  
15 384 Per Pedersen 01:36:27  
16 299 Ole Sommer Vestergaard 01:36:33  
17 383 Glenn Samuelsen 01:36:57  
18 264 John Møller Larsen 01:37:10  
19 242 Frederk Mangor Madsen 01:37:44  
20 279 per jørgensen 01:37:59  
21 265 Jørgen juncher 01:38:28  
22 281 Peter Helge Jensen 01:42:51  
23 285 Simon Søe Bisgaard 01:43:20  
24 256 Henrik Bøge 01:45:58  
25 298 Aage Øster 01:46:03  
26 282 Rasmus Eliasson 01:46:14  
27 262 Johan Lund 01:48:09  
28 284 René Thomassen 01:50:15  
29 258 Jakob Pilgaard 01:50:15  
30 173 Dan Ferm 01:50:19  
31 254 Henrik Bache 01:50:21  
32 287 Stefan Horslev 01:51:44  
33 266 Jørgen nørskov 01:52:09  
34 159 Carsten Møller 01:53:03  
35 274 Leif W. Madsen 01:53:11  
36 261 Jesper Danielsen 01:53:46  
37 294 Torben Johansen  01:53:47  
38 260 Jes Søren Steiner-Kristensen 01:54:54  
39 263 John Hørup 01:55:26  
40 271 Klaus J Holk Pedersen 01:55:29  
41 272 Kurt Søndergård 01:55:59  
42 301 Anders Thisted 01:56:03  
43 240 Erik Laursen 01:58:00  
44 296 Victor Sonne Jensen 01:58:41  
45 382 Tim Lund 01:58:51  
46 267 Kaj B. Hunderup  02:01:03  
47 278 Michael Heppner  02:01:38  
48 270 Klaus Christiansen 02:01:52  
49 241 Flemming Bach Moesgaard Leth 02:02:12  
50 128 Allan Christian Sørensen 02:02:13  
51 305 Lars Cederstrøm 02:06:11  
52 253 Henning Pilgård Jensen 02:09:40  
53 286 Steen Dahl 02:12:48  
54 300 Anders Erik Gundersen 02:12:51  
55 255 Henrik Bruun Axelsen 02:18:08  
56 292 Tommy Christensen 02:22:33  
57 273 Lars Brønlund Not registrated on finishline  
58 289 Svend Aage Madsen Not registrated on finishline  
59 307 Peder Steffensen Not registrated on finishline
 

Hvis man har spørgsmål ang. løbet, kan man henvendelse sig til olelone@gmail.com eller lbisgaard@live.com
IF-KVIK | Kirkebyvej 26B | 9620 Aalestrup | Tlf.: +45 78781729