KVIK-løbet » KVIK Løbet 2019
KVIK LØB 2019:
KVIKLØBET 2019 blev afholdt onsdag d. 20 juni med start og mål på Hvam stadion.

Resultater kan ses nedenfor:
3km Piger (under 16)          
       
Placering: Navn: Tid:  
1 Emma Søgaard 17:20:00      
2 Emilie Nørgaard Andersen 18:12:00      
3 Zenia Kjeldahl 18:12:00      
4 Amalie Staal 20:22:00      
5 Alberte Sondrup 21:05:00      
6 Victoria Vetter 21:56:00      
7 Johanna Vetter 21:59:00      
8 Josefine Sondrup 24:20:00      
9 Johanne K. Wenning 25:27:00      
10 Julie Juncher 37:00:00      
         
3km Drenge (under 16)          
         
Placering: Navn: Tid:      
1 Magnus Staal 13:04:00      
2 Lucas Staal 13:38:00      
3 Andreas Bro Pedersen 13:59:00      
4 Jonas Høgh 14:24:00      
5 Nichlas Antonsen 16:21:00      
6 Emil Antonsen 16:26:00  
7 Anton Jørgensen 17:23:00  
8 Markus Jensen 17:26:00  
9 Albert Fyllgraf Christensen 17:40:00  
10 Sebastian Glerup 17:50:00  
11 Dominik Dudsjak 17:51:00  
12 Oliver Vetter 18:04:00  
13 Patrick Strøm Jensen 19:04:00  
14 Andreas Wenning 19:07:00  
15 Julius Aron Guilbert 20:26:00  
16 Emil Dudsjak 21:19:00  
17 Zander Jørgensen 26:12:00  
18 Mikkel Kyllingsbæk 29:30:00  
19 Patrick Haulkjær 29:32:00  
20 Peter Juncher 36:58:00  
 
3km Damer      
       
Placering: Navn: Tid:  
1 Joan Bro Pedersen 14:00:00  
2 ólöf guðrún ólafsdóttir 16:59:00  
3 Agniesjka Dudsjak 18:24:00  
4 Tina Staal 20:22:00  
5 Karina Thierry 21:33:00  
6 Line Gundersen Vetter 21:53:00  
7 Sara Gundersen 24:21:00  
8 Charlotte True 26:09:00  
9 Sonja Rasmussen 27:13:00  
10 Anette Sørensen 27:22:00  
11 Lone Andersen 27:23:00  
12 Julie Pilgård Andersen 29:23:00  
13 Kirsten Olsen  30:52:00  
14 Karina Nielsen 35:06:00  
15 Pia Juncher 37:00:00  
16 Heidi Søndergaard Nielsen DNF  
17 Malene Troldahl DNF  
18 Camilla Fisker DNF  
       
3km Herrer      
       
Placering: Navn: Tid:  
1 Bent Stick 15:50:00  
2 Svende Høgh Jensen 19:32:00  
3 Bo Sondrup 21:05:00  
4 Jarostaw Dudsjak 21:19:00  
5 Thomas Wenning  25:28:00  
6 Mike Søndergaard Nielsen  29:25:00  
7 Michael Olsen 30:51:00  
8 Thomas Rold DNF  
       
5,2km Piger (under 16)      
       
Placering: Navn: Tid:  
1 Mille Søndergaard Nielsen  25:06:00  
2 Filuca D. Nielsen 31:08:00  
3 Ida Skødt Høgh 34:26:00  
4 Anna Ingrid Dalum DNF  
5 Asta Marie Dalum DNF  
       
5,2km Drenge (under 16)      
       
Placering: Navn: Tid:  
1 Jonathan 22:20:00  
2 Tobias knudsen 22:22:00  
3 Tobias Fyllgraf Christensen 27:05:00  
4 William Graversen 28:59:00  
5 Elias Hagen Rold 31:09:00  
6 Philip D. Nielsen 39:59:00  
       
5,2km Damer      
       
Placering: Navn: Tid:  
1 Helle Petersen 21:56:00  
2 Bente Skov Jørgensen 25:47:00  
3 Pernille Johansen 26:18:00  
4 Mona Pedersen 26:28:00  
5 Malene Johansen 26:39:00  
6 Annette Seerup 26:58:00  
7 Dorthe Bech Christensen  28:22:00  
8 Pernille Cupido 28:50:00  
9 Winnie Tøttrup Dahl 28:58:00  
10 Anja Nørgaard Jensen 29:21:00  
11 Pia Hannesbo 29:33:00  
12 Anne Glerup 30:19:00  
13 Fie Lauridsen 30:31:00  
14 Britta holst 31:43:00  
15 Anna Marie Findinge 31:49:00  
16 Karen Marie Sønder 33:07:00  
17 Hanne Buus 33:13:00  
18 Sanne Skødt 34:27:00  
19 Henriette Jensen 35:26:00  
20 Charlotte Fyllgraf 35:53:00  
21 Jette Kristensen 36:21:00  
22 Marianne Nielsen  40:42:00  
23 Jette Slot Christiansen 49:18:00  
24 Carina Meldgaard 49:19:00  
25 Lone Horslev 49:20:00  
26 Susanne Graversen 50:14:00  
27 Lena Amstrup 50:16:00  
28 Annette Kynæb 51:47:00  
29 Kirsten Skovlund 51:47:00  
30 Helle Bach 52:15:00  
31 Louise Kragelund 52:16:00  
32 Eva Kjærsgaard 53:54:00  
33 Inge Birthe 56:39:00  
34 Lissy Utzen 56:41:00  
35 Anne Kastrup 56:43:00  
36 Anette Johnsen 57:58:00  
37 Esther Skøt DNF  
38 Jonna Skov Jensen DNF  
       
5,2km Herrer      
       
Placering: Navn: Tid:  
1 Jesper Greve 17:10:00  
2 Thomas Jørgensen 18:58:00  
3 Emil L. Poulsen 19:11:00  
4 Rene Staal 20:30:00  
5 Mathias Trangbæk 20:59:00  
6 Morten Stilling 21:01:00  
7 Klaus Antonsen 22:15:00  
8 Søren knudsen 22:23:00  
9 Poul Henriksen 23:47:00  
10 Ole Johansen 23:54:00  
11 Finn Søndergaard Nielsen  25:08:00  
12 Tommy Knudsen  25:56:00  
13 Søren Klejnstrup 26:11:00  
14 Jan Kristiansen 26:25:00  
15 Niels Martin Poulsen 26:38:00  
16 Søren Christensen 27:28:00  
17 Michael Findinge 27:37:00  
18 Klaus Krøgh 28:07:00  
19 Jacob Gravesen 28:51:00  
20 Mogens Kristensen 28:55:00  
21 Peter Asjørn Poulsen 29:18:00  
22 Poul Pedersen 30:23:00  
23 Jes Juncher 30:57:00  
24 Niki Rold 31:10:00  
25 Lars Christiansen 33:35:00  
26 Thomas Nielsen 40:00:00  
27 Jesper Dalum DNF  
       
9,6km Damer      
       
Placering: Navn: Tid:  
1 Lisbeth S. Rasmussen 42:31:00  
       
9,6km Herrer      
       
Placering: Navn: Tid:  
1 Rasmus Sigvardsen 36:00:00  
2 Kasper Søgaard-Kristensen 36:33:00  
3 Torben Halkjær 37:30:00  
4 Darren Luxford 37:48:00  
5 Michael Krogh Sørensen 39:13:00  
6 Kasper Nielsen 41:14:00  
7 Morten Olsen 42:25:00  
8 Anders Balle Rasmussen 42:47:00  
9 Uffe Munck 43:12:00  
10 Henrik Høgh 44:18:00  
11 Asger Villadsen 44:25:00  
12 Torben Jørgensen 44:30:00  
13 Johan Lund 46:21:00  
14 Jimmy Mousten 46:39:00  
15 Stefan  47:21:00  
16 Jørgen Nørskov 47:44:00  
17 John 48:42:00  
18 Jacob Højgaard Hansen 49:05:00  
19 Tom Van der Molen 49:10:00  
20 Anders Erik Gundersen 52:23:00  
21 Jaco Van der Molen 54:25:00  
22 Claus Glerup 55:03:00
Ruterne:
3 KM.
5,2 KM.
9,6 KM.
 
Hvis man har spørgsmål i forbindelse med årets løb, kan man kontakte Lone Johansen på e-mail: olelone@gmail.com
IF-KVIK | Kirkebyvej 26B | 9620 Aalestrup | Tlf.: +45 78781729